Реклама

Реклама

Партнери

Партнери

Як зареєструвати мінітрактор або трактор в Україні?

Вирішили придбати трактор для свого господарства?! Головне, правильно визначити свої цілі і купити відповідний тип техніки. І в разі необхідності пройти процедуру реєстрації відповідно до вимог Закону.

Правила вибору і покупки трактора/ мінітрактора, де купити

При виборі б / у техніки важливо дотримуватися трьох принципів:

  1. Тип і характеристики трактора / мінітрактора повинні відповідати завданням, для виконання яких ви плануєте його використовувати.
  2. Стан техніки має бути задовільним, щоб його можна було використовувати відразу після придбання.
  3. Обов’язкова наявність пакету документів для безпроблемної реєстрації трактора/мінітрактора.

Якщо ви купуєте нову техніку, принципи 1 і 3 теж обов’язкові для дотримання. Правда, пакет документів в цьому випадку буде трохи іншим.

Коли потрібно реєструвати, а коли ні

Це залежить від того, як ви збираєтеся використовувати трактор/мінітрактор. Наприклад, якщо покупка обумовлена необхідністю обробки землі тільки на своєму городі або полі, реєстрація не потрібна. В такому випадку його можна прирівняти до звичайного мотоблока і вважати не транспортним засобом, а просто інструментом для роботи. Реєструвати його не потрібно.

Відповідно земельна ділянка повинна знаходитися там, куди ви можете дістатися, не виїжджаючи на проїжджу частину. Також цей принцип можна застосувати, якщо для транспортування техніки по автодорогах до ділянки ви використовуєте автопричіп або автотрейлер.

Якщо ж є ймовірність, що ви будете добиратися до місця роботи по автодорогах своїм ходом, то реєстрація обов’язкова. В іншому випадку буде штраф, а можливо, і вилучення трактора/мінітрактора на штрафмайданчик.

Де і як реєструвати

Цим займаються не органи МВС, як багато хто подумає, а Державна служба з питань безпеки харчових продуктів і захисту споживачів — Держспоживслужба.

При покупці спецтехніки потрібно подбати про підготовку наступних документів:

Якщо техніка реєструється вперше, знадобляться наступні документи:

Звернутися в Держспоживслужбу потрібно протягом 10 днів з моменту покупки спецтехніки, так як саме стільки становить термін дії транзитних номерів. Сама процедура реєстрації займає до 7 днів.

Під час дії воєнного стану в Україні для тимчасової реєстрації потрібна заява, договір купівлі-продажу, копія паспорта власника техніки або його представника.

Щоб під час постановки на облік не виникали зайві проблеми, рекомендуємо зв’язатися з територіальним органом Держспоживслужби і уточнити, що потрібно для отримання послуги. Робити це краще перед покупкою машини, щоб ви вже могли задавати конкретні питання продавцю про наявність тих чи інших документів.

Також важливо розуміти, що для їзди по автодорогах на мототракторі/тракторі потрібні водійські права відповідної категорії (A1, A2 або B). Вибір категорії залежить від потужності техніки.


Джерело