Реклама

Реклама

Партнери

Партнери

ЯК ЗВІЛЬНИТИ ПРАЦІВНИКА, ЯКИЙ ТРИВАЛИЙ ЧАС ВІДСУТНІЙ НА РОБОТІ?

Працівник ще на початку війни виїхав і сільгосппідприємство не знає, де його місцезнаходження. Проте підприємство відновлює свою діяльність і йому необхідний працівник. Чи можна звільнити відсутнього працівника?

Відповідно до п. 83 ст. 36 Кодексу законів про працю (далі – КЗпП) роботодавець отримав право звільнити працівника у разі його відсутності на роботі понад чотири місяці поспіль та інформації про причини такої відсутності.

Нагадаємо, що з 19.07.2022 р. у період дії воєнного стану сторони трудового договору можуть домовитися про альтернативні способи пересилання документів з питань трудових відносин (п. 2 ст. 7 Закону України від 15.03.2022 р. № 2136-ІХ «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану»). Такими способами можуть бути, наприклад, електронна пошта, смс-повідомлення, месенджери тощо.

Таким чином, сільгосппідприємство може звільнити працівника, який відсутній на роботі понад чотири місяці, якщо буде впевненим у тому, що не отримало інформацію про причини відсутності такого працівника (наприклад, він не попросив надати відпустку без збереження заробітної плати).

Якщо у сільгосппідприємства є сумніви щодо отримання інформації про причини відсутності працівника, то воно може прийняти іншого працівника на робоче місце відсутнього працівника за сумісництвом.

Оформлювати працівників за сумісництвом можуть підприємства будь-якої форми власності (абзац другий ст. 21 КЗпП). При цьому для недержавних підприємств будь-яких обмежень щодо тривалості роботи за сумісництвом не встановлено.

Порядок прийняття на роботу за сумісництвом нічим не відрізняється від укладення договору за основним місцем роботи. Він оформлюється наказом або розпорядженням про прийняття працівника на роботу (ч. 3 ст. 24 КЗпП). Під час дії воєнного стану з працівником може бути укладений письмовий трудовий договір.

Ельвіра Ткачова, головний редактор