Реклама

Реклама

Партнери

Партнери

ЯКІ ПРАВИЛА ЛІЦЕНЗУВАННЯ ПАЛЬНОГО ПІД ЧАС ВІЙНИ?

Чи потрібно оформлювати ліцензію на зберігання пального під час війни?

Під час дії воєнного стану Закон України від 19.12.1995 р. № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» (далі – Закон № 481) не звільняє суб’єктів господарювання від необхідності оформлювати ліцензію на зберігання пального.

Виняток встановлено лише для суб’єктів господарювання, які мають електрогенераторну установку і для її заправлення зберігають пальне обсягом до 2000 літрів. Якщо зберігається пальне понад 2000 літрів на кожному об’єкті, що забезпечений електрогенераторною установкою, то суб’єкт господарювання має подати до органу ДПС безоплатну декларацію про провадження господарської діяльності із зберігання пального. Такий пільговий порядок встановлений на період дії воєнного стану на території України та протягом 30 днів з дня його припинення або скасування (ст. 18 Закону № 481). Ця норма діє з 03.01.2023 р.

Таким чином, якщо сільгосппідприємство планує придбати ємність для зберігання пального або установити ємність за іншим місцезнаходженням, на яке у нього оформлена ліцензія для потреб власного споживання, то воно має подати до органу ДПС заяву і отримати нову ліцензію.

Нагадаємо, що отримані ліцензії, строк дії яких закінчився, вважаються діючими до припинення або скасування воєнного, надзвичайного стану на території України.

Далі в консультації відповідь на запитання:

Як платити черговий платіж за ліцензію? Сільгосппідприємство сплатило черговий платіж. Чи подавати платіжне доручення до органу ДПС?

Сільгосппідприємство сплатило черговий платіж. Чи подавати платіжне доручення до органу ДПС?

Ельвіра Ткачова, головний редактор