Реклама

Реклама

Партнери

Партнери

БІОГАЗОВА УСТАНОВКА НА СІЛЬГОСППІДПРИЄМСТВІ

Сільгосппідприємство, що займається тваринництвом придбало біогазову установку для утилізації й енергетичного перетворення відходів і побічних продуктів сільського господарства для виробництва електричної енергії.

Чи потрібно оформлювати дозвіл на викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин? Чи потрібно платити екологічний податок?

Світова енергетика переживає період, коли споживання енергетичних ресурсів невпинно зростає, а запаси природних викопних ресурсів постійно зменшуються. Тож на порядку денному всього світу стоїть питання заміни викопних природних ресурсів на альтернативні джерела енергії.

Альтернативні джерела енергії – це відновлювані джерела енергії, до яких належить, зокрема, енергія біомаси, газу з органічних відходів, газу каналізаційно-очисних станцій, біогазів, та вторинні енергетичні ресурси, до яких належать доменний та коксівний гази, газ метан дегазації вугільних родовищ, перетворення скидного енергопотенціалу технологічних процесів (ст. 1 Закону України від 20.02.2003 р. № 555-IV «Про альтернативні джерела енергії», далі – Закон № 555).

Відновлювані джерела енергії – це відновлювані невикопні джерела енергії, до яких належить і енергія біомаси, газу з органічних відходів, газу каналізаційно-очисних станцій, біогазів (ст. 1 Закону № 555). Це визначення збігається з визначенням, наданим у пп. 14.1.29 Податкового кодексу України (далі – ПКУ).

Нотатка

Відновлювальні джерела енергії – джерела вітрової, сонячної, геотермальної енергії, енергії хвиль та припливів, гідроенергії, енергії біомаси, газу з органічних відходів, газу каналізаційно-очисних станцій, біогазів.

Пп. 14.1.29 ПКУ

На сучасних сільгосппідприємствах все частіше використовуються біогазові технології для утилізації й енергетичного перетворення відходів і побічних продуктів сільського господарства з метою виробництва тепла та електричної енергії. Тобто використовують відновлювані джерела енергії.

Біогазова установка – це спеціальний агрегат, який дозволяє переробляти відходи сільськогосподарського виробництва (зокрема твердий гній, рідку гноївку) та харчової промисловості (харчові відходи), а також енергетичні культури в біологічний газ, далі з якого можливо отримати:

На багатьох свинофермах та фермах ВРХ, гній зберігається в анаеробних ставках, що призводить до викидів метану безпосередньо в атмосферу. Скорочення викидів метану в біогазових комплексах досягається за рахунок уловлювання біогазу з подальшим його спалюванням у когенераційній установці.

Застосування біогазових установок сприяє скороченню викидів іншого парникового газу – CO2, оскільки вироблення електричної та теплової енергії з відновлюваних джерел (біогаз) призводить до заміщення енергії, отриманої внаслідок спалювання викопних видів палива на електростанціях.

Далі в консультації ДОЗВІЛ ТА ДЕКЛАРАЦІЯ

ЗРАЗОК ДЕКАЛАРАЦІЇ

ЕКОЛОГІЧНИЙ ПОДАТОК ДО І ПІД ЧАС ВІЙНИ

Іван Паламарчук, екологічний аудитор, заслужений природоохоронець України