Реклама

Реклама

Партнери

Партнери

ЩОРІЧНІ, ДОДАТКОВІ ТА СОЦІАЛЬНІ ВІДПУСТКИ В ПЕРІОД ВОЄННОГО ЧАСУ

Відповідно до ч. 2 ст. 12 Закону № 1236 у період дії воєнного стану роботодавець може відмовити працівнику у наданні будь-якого виду відпусток, якщо такий працівник залучений до виконання робіт на об’єктах критичної інфраструктури. Виняток встановлено для відпусток у зв’язку з вагітністю та пологами та відпусток для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

16 травня 2022 року введено в дію Закон України від 16.11.2021 р. № 1882-IX «Про критичну інфраструктуру» (далі – Закон № 1882). Об’єкти критичної інфраструктури – це об’єкти інфраструктури, системи, їх частини та їх сукупність, які є важливими для економіки, національної безпеки та оборони, порушення функціонування яких може завдати шкоди життєво важливим національним інтересам (п. 13 ст. 1 Закону № 1882).

Віднесення об’єктів до критичної інфраструктури має здійснюватися за сукупністю критеріїв в порядку, який встановлюватиметься Кабінетом Міністрів України (ч. 1 ст. 8 Закону № 1882).

Нормативних документів на виконання Закону № 1882 ще не прийнято. Але є Перелік секторів (підсекторів), основних послуг критичної інфраструктури держави та Порядок віднесення об’єктів до об’єктів критичної інфраструктури, затверджені постановою КМУ від 09.10.2020 р. № 1109 та розроблені на виконання ч. 2 ст. 6 Закону України від 05.10.2017 р. № 2163-VIII «Про основні засади забезпечення кібербезпеки України».

Відповідно до п. 6 вказаного Порядку Мінагрополітики мало сформувати перелік об’єктів критичної інфраструктури. Вони не визначені. Тож сільгосппідприємства не є на сьогодні об’єктами критичної інфраструктури. Тому сільгосппідприємство не може відмовити працівнику у відпустці, якщо ця відпустка передбачена графіком відпусток.

Ельвіра Ткачова, головний редактор

Зоя Васильова, експерт з трудового права