Реклама

Реклама

Партнери

Партнери

ЧИ МОЖНА ФІЗОСОБІ КОМПЕНСУВАТИ ВИТРАТИ НА ПРИДБАНЕ ПАЛЬНЕ ТАЛОНАМИ?

Керівник сільгосппідприємства власним коштом заправив пальним службовий автомобіль. Після цього підприємством були придбані талони на пальне. Чи можна видати директору в рахунок погашення боргу за придбане ним пальне не кошти, а талони на відповідну кількість пального?

Унаведеній ситуації директор, який придбав пальне власним коштом, повинен скласти авансовий звіт, до якого додати підтвердні документи про придбання пального (чеки, накладні тощо). Після цього підприємство має оплатити витрати, підтверджені таким звітом. Водночас оплата заборгованості за авансовим звітом в товарній формі законодавством не заборонена (крім платників єдиного податку III групи, яким заборонено здійснювати розрахунки у негрошовій формі).

Але при переданні саме талонів на пальне є низка нюансів.

Так, згідно з договором із постачальником пального право власності на пальне може переходити до покупця:

➊ або відразу після отримання продавцем оплати та видачі на її суму талонів. В такому випадку пальне оприбутковується сільгосппідприємством датою отримання талонів. При цьому пальне перебуватиме на відповідальному зберіганні на АЗС до моменту заправки техніки, що підтверджується договором на зберігання;

➋ або в момент фактичної заправки техніки, тобто фактично оплачені кошти є передоплатою і у сільгосппідприємства на суму наперед сплачених коштів обліковується дебіторська заборгованість.

Детально про облік талонів на пальне читайте в «АгроPRO», 2020, № 14, с. 15.

Детальніше про кожен з варіантів у консультації.

Олена Жураківська, редактор