Реклама

Реклама

Партнери

Партнери

Грант на теплицю

В 2023 році редакцією нашого часопису було розпочато серію статей про гранти, які державні та міжнародні організації надають українським сільгоспвиробникам, підготовлену за інформацією Центру розвитку «ЧАС ЗМІН» Мар’яною Кобеля-Звір, експерткою у сфері залучення грантових ресурсів, кандидатом економічних наук . Актуальними і в цьому році будуть такі статті:

• Грантова підтримка: перше знайомство «АгроPRO», 2023, № 11, с. 24»;

• Рекомендації з пошуку актуальних грантових програм «АгроPRO», 2023, № 11, с. 24»;

• Готуємо конкурентоспроможну проєктну пропозицію, щоб отримати грант: рекомендації «АгроPRO», 2023, № 17, с. 9».

В цьому році ми продовжуємо публікувати інформацію щодо фінансової підтримки аграріїв, якою можна скористатися у 2024 році. І розпочинаємо з державної підтримки у вигляді грантів.

ЧИМ РЕГУЛЮЄТЬСЯ

ХТО МАЄ ПРАВО НА ОДЕРЖАННЯ ГРАНТУ (П. 3 ПОРЯДКУ № 738)

Сільгосппідприємства, фермерські господарства, кінцевими бенефіціарними власниками яких є громадяни України та підприємці – громадяни України, які провадять діяльність у сфері вирощування сільськогосподарських культур на землях, на які право власності та/або користування підтверджено (тобто зареєстровано у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно (далі – Держреєстр прав), а саме, які:

Земельні ділянки мають бути у користуванні строком не менше 7 років.

РОЗМІР ГРАНТУ

Будівництво модульної теплиці за рахунок гранту може покриватися у розмірі не більше 70% вартості проєкту (п. 5 Порядку № 738). Решту суми отримувач має покривати власними або кредитними коштами. Максимальний розмір гранту для теплиці площею:

➙ 0,4–0,6 га становить 2 млн грн;

➙ 0,8–1,2 га – 3,5 млн грн;

➙ 1,6–2,4 га – 7 млн грн.

Отримувач може отримати грант виключно для будівництва однієї модульної теплиці.

ВИМОГИ ДО ПРОЄКТУ

Типовий проект модульної теплиці затверджений наказом Мінагрополітики від 06.07.2022 р. № 428 (дивіться типовий_проект_модульної_теплиці.pdf (diia.gov.ua). Проєкт модульної теплиці має бути підписаний особою, яка його розробила (розробник). Він повинен містити такі розділи:

ЯКІ СУМИ ПІДЛЯГАЮТЬ КОМПЕНСАЦІЇ ЗА РАХУНОК ГРАНТУ

Витрати на придбання засобів виробництва (садивного матеріалу, насіння, технологічного обладнання), витрати на їх доставку та введення модульної теплиці в експлуатацію. Тобто на оплату будь-яких рахунків щодо проєкту будівництва модульної теплиці, які включені до кошторису.

Далі читайте про ОСОБЛИВІ УМОВИ,

ЯК ПРИЙМАЄТЬСЯ РІШЕННЯ МІНАГРОПОЛІТИКИ,

КУДИ ПОДАВАТИ ЗАЯВКУ НА ГРАНТ,

КОЛИ ОТРИМУВАЧ ПОВИНЕН ПОВЕРНУТИ ДЕРЖАВІ ОТРИМАНИЙ ГРАНТ

Володимир Цап, кандидат економічних наук, викладач Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного

Ельвіра Ткачова, головний редактор