Реклама

Реклама

Партнери

Партнери

ГРАНТОВІ МОЖЛИВОСТІ ПРОГРАМИ USAID З АГРАРНОГО ТА СІЛЬСЬКОГО РОЗВИТКУ (АГРО)

Найвідчутнішу підтримку для аграрної сфери нашої держави надають Сполучені Штати Америки, діючи через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID). В аграрному секторі працює семирічна програма, що впроваджується компанією Кімонікс Інтернешнл.

Мета програми USAID АГРО: прискорення економічного розвитку сільських громад України шляхом покращення управління в сільськогосподарському секторі, що сприятиме розвитку більш продуктивних, сучасних та прибуткових мікро-, малих та середніх сільськогосподарських підприємств (далі – ММСП).

В умовах повномасштабного вторгнення Росії Програма USAID АГРО адаптувала свою діяльність для збереження і відновлення економічної активності сільськогосподарських виробників, поновлення каналів збуту та забезпечення продовольчої безпеки в Україні та світі. Зараз USAID АГРО віддає перевагу ММСП. На сьогодні підтримкою охоплено понад 13 000 ММСП, що становить 27% від загальної кількості зареєстрованих агропідприємств в Україні. Ключові напрямки програми:

➣ розвиток продуктивності;

➣ покращення послуг для агросектору;

➣ вдосконалення регулярного середовища.

У 2022 році США (USAID) започаткували Ініціативу на підтримку стійкості агросектору (Agriculture Resilience Initiative) – AGRI-Україна з метою зміцнити виробництво та експорт української аграрної продукції та сприяти пом’якшенню загальносвітової продовольчої кризи, яка поглиблюється внаслідок розв’язаної Росією брутальної війни.

Ініціатива AGRI-Україна є критично важливою для підтримки експорту та потреб українського аграрного сектору, який залишається вразливим на тлі триваючої військової агресії Росії. USAID вже виділило 100 млн дол. на реалізацію Ініціативи і має на меті залучити ще 150 млн дол.

AGRI-Україна зосереджує свою увагу на таких напрямах діяльності:

1) закупівля і передача критично важливих матеріально-технічних ресурсів;

2) удосконалення і збільшення можливостей експортної логістики та інфраструктури;

3) доступ до фінансування; 4

) надання ММСП послуг з сушіння, зберігання та переробки сільськогосподарської продукції.

Розглянемо основні інструменти міжнародної технічної допомоги «Програма USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО)»

Мар’яна Кобеля-Звір, експертка у сфері залучення грантових ресурсів, кандидат економічних наук