У разі сплати чергового платежу чи потрібно подавати до органу ДПС оригінал ліцензії для внесення відмітки про таку сплату?
Як показує практика, сільгосппідприємства отримували ліцензії, у яких на зворотному боці стоять відмітки про сплату чергових платежів, а є ліцензії, де таких відміток немає. Закон № 481 не вимагає проставлення таких відміток. Проте ДПС у ЗІДР (категорія 113.04) щодо ліцензій на право виробництва, оптової, роздрібної торгівлі алкогольними напоями (тютюновими виробами) наголошує на необхідності звертатися до органу ДПС із заявою про проставлення відмітки. До цієї заяви слід додавати оригінал ліцензії та копію платіжного доручення з відміткою установи банку про сплату.
Редакція журналу «АгроPRO» звернулася на консультаційну лінію ДПС України та отримала відповідь, що такі самі заяви з додаванням оригіналу ліцензії та копії платіжного доручення про сплату чергового платежу потрібно подавати і стосовно ліцензій на зберігання пального (у тому числі для потреб власного споживання).
При цьому ДПС у ЗІДР (категорія 113.04) зауважує, що Законом № 481 не встановлено конкретного терміну, протягом якого орган ДПС проставляє таку відмітку, але така відмітка має бути зроблена відповідно до Закону України від 02.10.1996 р. № 393/96-ВР «Про звернення громадян» (тобто протягом 30 днів з дня отримання вищезгаданої заяви).
Які вимоги до оформлення платіжного доручення про сплату чергового платежу за ліцензію?
Відповідно до п. 3.7 Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті, затвердженої постановою Правління НБУ від 21.01.2004 р. № 22, реквізит «Призначення платежу» платіжного доручення заповнюється платником так, щоб надавати повну інформацію про платіж та документи, на підставі яких здійснюється перерахування коштів отримувачу.
У платіжному дорученні на сплату чергового платежу за ліцензію на зберігання пального (п. 1 Порядку заповнення реквізиту «Призначення платежу» розрахункових документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, платежів на бюджетні рахунки та/або єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на небюджетні рахунки, а також на єдиний рахунок, затвердженого наказом Мінфіну України від 24.07.2015 р. № 666):
у полі № 1 – друкується службовий код (знак) «*» (ознака платежу);
у полі № 2 – друкується розділовий знак «;» та код виду сплати (формат ссс - тризначне число), зокрема, «101» – сплата суми податків і зборів/єдиного внеску;
у полі № 3 – друкується розділовий знак «;» та податковий номер або серія (за наявності) та номер паспорта громадянина України;
у полі № 4 – друкується розділовий знак «;» та роз’яснювальна інформація про призначення платежу в довільній формі. Кількість знаків, ураховуючи зазначені вище поля і розділові знаки, обмежена довжиною реквізиту «Призначення платежу» електронного розрахункового документа системи електронних платежів Національного банку України, при цьому використання символу «;» не допускається.
у полях № 5-7 – друкується розділовий знак «;», поля не заповнюються.
Наприклад, заповнення платіжного доручення на переказ у разі сплати чергового платежу за ліцензію на зберігання пального виглядатиме так: *;101;податковий номер;сплата чергового платежу за ліцензію на зберігання пального за 2022 рік;;;
Ельвіра Ткачова, головний редактор