Реклама

Реклама

Партнери

Партнери

Люксембург та ФАО об'єднують зусилля для забезпечення засобів до існування родин, які утримують худобу

ФАО в межах нового проєкту з надзвичайних ситуацій та підвищення стійкості, що фінансується Люксембургом, надасть грошову допомогу та ваучери 1 500 постраждалим від війни сім'ям, які займаються виробництвом продукції тваринництва.

31 серпня 2023 року, Київ - Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) за фінансової підтримки Люксембургу розпочала новий проєкт на суму 1 мільйон євро, спрямований на захист засобів до існування та покращення продовольчої безпеки у доступних районах України, що постраждали внаслідок війни.

Це перший внесок Люксембургу в діяльність ФАО в Україні та загалом перший внесок у роботу ФАО у сфері надзвичайних ситуацій та стійкості за останні десять років. Проєкт реалізується в межах Програми реагування ФАО в Україні на 2023 рік, яка спрямована на задоволення нагальних гуманітарних потреб та відновлення критично важливих агропродовольчих систем.

«Згідно з результатами дослідження ФАО, сільські домогосподарства, які займаються виробництвом продукції тваринництва, зазнають втрат поголів'я та розриву торговельних відносин, а також збитків, спричинених війною ‒ пошкоджень майна та інфраструктури, що ускладнює їхню продуктивність та отримання доходу, ‒ зазначив П’єр Вотьє, голова офісу ФАО в Україні. ‒ Сільські домогосподарства намагаються забезпечити належне утримання своєї худоби та відгодовувати тварин якісними кормами».

Враховуючи, що ситуація залишається нестабільною, особливо у східних та південних регіонах, ФАО, у співпраці з урядом України, місцевими органами влади та Державною службою України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, розробила низку заходів, спрямованих на підтримку виробництва продукції тваринництва та засобів до існування у сільській місцевості. У межах нового проєкту, що фінансується Люксембургом, впродовж 12 місяців 1 500 сімейних фермерських господарств, що займаються тваринництвом у Дніпропетровській, Донецькій, Харківській та Запорізькій областях отримають підтримку у покращенні умов утримання тварин та збереженні або підвищенні продуктивності худоби. Ці заходи будуть спрямовані на підтримку найбільш вразливих сімей, які намагаються відновити свою господарську діяльність, що постраждала у зв’язку з війною, та потребують нагальної допомоги, включаючи домогосподарства, очолювані жінками, літніми людьми та особами з інвалідністю.

«Підтримка дрібного тваринництва має вирішальне значення для продовольчої безпеки та харчування в країні, особливо в тих районах, які нещодавно постраждали від ескалації війни, ‒ додав пан Вотьє. ‒ Тому своєчасні інвестиції у надання необхідної допомоги для підготовки до зимового сезону є критично важливими для збереження поточного рівня виробництва та підтримки засобів до існування приймаючих громад та внутрішньо переміщених осіб на територіях, що постраждали від війни».

Для досягнення цілей проєкту ФАО використовуватиме гнучкі механізми реалізації, такі як надання грошової допомоги та ваучерів. Цільові домогосподарства отримають ваучери на суму 12 000 гривень (еквівалент 325 доларів США) для придбання матеріалів та обладнання у попередньо відібраних постачальників для ремонту своїх приміщень для утримання худоби. Для забезпечення комплексної підтримки, ці ж домогосподарства також отримають грошові перекази на суму 3 673 гривні (100 доларів США) для придбання кормів для худоби.

Для реалізації Програми реагування у 2023 році в Україні ФАО необхідно 205 мільйонів доларів США. Станом на сьогодні завдяки фінансуванню Бюро гуманітарної допомоги USAID (BHA), Європейського Союзу, Ірландії, Королівства Норвегії, Люксембургу, Німеччини, Українського гуманітарного фонду, Франції, Японії та Японського агентства міжнародного співробітництва, ФАО отримала 38 мільйонів доларів США. Додатково ФАО потрібно ще 167 мільйонів доларів США.

ФАО