Реклама

Реклама

Партнери

Партнери

На овочевих культурах окремих регіонів масово розмножується небезпечний шкідник

За даними проведеного моніторингу спеціалістами головних управлінь Держпродспоживслужби у Івано-Франківській, Київській, Кіровоградській, Одеській, Полтавській, Рівненській та Чернівецькій областях протягом останніх двох років значно збільшився ареал поширення тепличної білокрилки (Trialeurodes vaporariorum). Про це повідомили у пресслужбі Держпродспоживслужби.

Спека та підвищена вологість повітря формують сприятливі умови для розвитку фітофагу його шкодочинності та призводить до масового розмноження шкідника в посадках овочевих культур.

«Виявити білокрилку досить просто — вона дрібна, біла, найчастіше з жовтуватим відтінком, схожа на міль. Окрім того, що комахи пошкоджують листя рослин, білокрилка — переносник багатьох вірусних інфекцій, причому як імаго, так і личинками. Серед хвороб, які поширює фітофаг — кучерявість, хлорози, мозаїка. Ще одна шкода від фітофага — на їхніх цукристих виділеннях поселяються сажкові гриби, що негативно впливають на якість і кількість урожаю. Заселений листок спочатку покривається шаром білого нальоту, а потім чорніє, оскільки розвиваються сажкові гриби, формується так звана чернь», — пояснили у відомстві.

Розвиток імаго від відкладання яєць до виходу личинок назовні залежить від кормової рослини та оптимальних температур. У середньому тривалість розвитку самиць і самців за температури в межах 18–24°C триває від 18 до 24 діб. Підвищення температури до 24–30°C прискорює розвиток дорослої особини білокрилки до 10–14 діб. Тривалість яйцекладки запліднених самок триває 18–22 дні. Розвиток личинки — 7–15 днів. Від німфи до виходу імаго — 10–15 діб. Розвиток однієї генерації завершується в середньому за 25–28 днів.

«Це один із «найважчих» шкідників, проти якого проведення захисних заходів як у закритому, так і відкритому ґрунті на овочевих культурах досить ускладнене у зв’язку з її біологічними особливостями розвитку», — зазначили у Держпродспоживслужбі.

Тому, для регулювання чисельності білокрилки на овочевих культурах велике значення мають систематичні спостереження, виявлення та ліквідація первинних вогнищ шкідника. За масового розмноження білокрилки слід проводити біологічні або хімічні заходи, а саме обробки препаратами, що внесені до «Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні». Ефективними є композиції інсектицидів з обов’язковим додаванням прилипача.

Згідно з «Переліком пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні», для обмеження чисельності білокрилки рекомендують:

Джерело: kurkul.com