Реклама

Реклама

Партнери

Партнери

ОБОВ’ЯЗКОВА РЕЄСТРАЦІЯ В ЕЛЕКТРОННОМУ СУДІ

Прийняття Закону України від 29.06.2023 р. № 3200-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обов’язкової реєстрації та використання електронних кабінетів в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами» матиме вплив на життя та діяльність переважної більшості агропідприємств.

Нагадаю: ним, зокрема, передбачено, що усі юридичні особи (в т. ч. сільгосппідприємства, навіть маленькі фермерські господарства) повинні зареєструватись в підсистемі Електронний кабінет Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи (далі – Електронний кабінет, ЄСІТС):

➤ з 18.10.2023 р. – для отримання можливості звернення до суду господарської юрисдикції;

➤ з 21.02.2024 р. – для звернення до судів загальної та адміністративної юрисдикції.

Зауважу, що як адвокат-практик користуюсь ЄСІТС із 2020 року.

Звісно, її вивчення потребувало певного часу, але тепер я майже завжди послуговуюсь нею у своїй роботі (від подання до судів будь-яких процесуальних документів до здійснення оперативного спостереження за станом руху справ своїх клієнтів).

Особисто мені це дозволяє зберігати багато часу, який раніше витрачався на подання документів до суду (відсутня необхідність додатково для цього відвідувати суди), надає оперативність (на відміну від надсилання поштою, документи надходять до суду не декілька днів, а протягом години). При цьому маю більше свободи, оскільки вже не прив’язаний до розпорядків роботи судів або поштових установ. Тож у моїй ситуації використання Електронного кабінету та ЄСІТС – це однозначно позитивне рішення.

А чи так це буде для сільгосппідприємств-юридичних осіб? Розглянемо далі ПОЗИТИВНІ та НЕВИГІДНІ АСПЕКТИ.

Олександр Норочевський, адвокат, радник із земельних питань спілки «Аграрний союз України»