Грантові ресурси в сільському господарстві є важливим інструментом для розвитку агросфери та втілення бізнес-планів як дрібних фермерів, так і потужних сільгоспвиробників.
ЯКЩО МАЄТЕ ПЕРСПЕКТИВНИЙ ПРОЄКТ, БАЖАННЯ ПРАЦЮВАТИ Й ДОСЯГАТИ ПОСТАВЛЕНИХ ЦІЛЕЙ, ТО У ВАС БАГАТО ШАНСІВ ОТРИМАТИ ГРАНТ
ПРО ОРГАНІЗАЦІЮ MERCY CORP
Вумовах російської військової агресії проти України українська агросфера потребує посиленої підтримки зовнішніх партнерів, зокрема міжнародних організацій.
Однією з організацій, що надають фінансову допомогу для сільгоспвиробників, є міжнародна організація Mercy Corp (Корпус миру), яка здійснює діяльність в усьому світі – в Африці, Америці, Азії, Європі, на Близькому Сході. Mercy Corp працює над досягненням реального та тривалого впливу в найважчих гуманітарних надзвичайних ситуаціях.
З моменту ескалації війни РФ проти України в лютому 2022 року Mercy Corps через більш ніж 100 організацій в Україні, Польщі, Молдові та Румунії надає екстрену грошову допомогу біженцям як за кордоном, так і людям, переміщеним усередині України, щоб вони могли задовольнити свої основні потреби у виживанні, а також фінансує місцеві організації, які найкраще знають свої спільноти та ефективно працюють над вирішенням їхніх найнагальніших потреб.
Додатково до усіх заходів екстреного реагування Mercy Corps розпочала нову програму з відновлення, яка сприятиме стабілізації джерел існування та підвищенню здатності внутрішньо переміщених осіб (далі – ВПО) та осіб, які постраждали внаслідок бойових дій, протистояти несприятливим соціальним та економічним умовам. Програма підтримки економічної стійкості України (UERP) реалізовується за фінансової підтримки Швейцарії, що надана через Швейцарську агенцію розвитку та співробітництва (SDC).
Програма відновлення передбачає декілька напрямків, які реалізовуються в партнерстві з українськими організаціями. Розглянемо їх.
➊ ФІНАНСОВА ДОПОМОГА ВНУТРІШНЬО ПЕРЕМІЩЕНИМ ОСОБАМ
ДЛЯ ВІДНОВЛЕННЯ ВТРАЧЕНОГО ЧЕРЕЗ ВІЙНУ МІКРОБІЗНЕСУ
ТА ЗАПОЧАТКУВАННЯ ВЛАСНОЇ СПРАВИ
Взяти участь у цій програмі та отримати відповідну фінансову допомогу можуть ВПО, які зареєструвалися у Дніпропетровській області, за винятком районів, де проходять активні бойові дії, а також районів з обмеженим доступом або високим ризиком для життя та ведення підприємницької діяльності. Такі райони визначаються за Переліком територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, затвердженим наказом Мінреінтеграції від 22.12.2022 р. № 309 (далі – Перелік № 309). Скористатися цією програмою можуть ВПО, які планують підвищити свій дохід за допомогою підприємницької діяльності. Програма спрямована на подолання складних життєвих обставин та зменшення залежності від зовнішніх факторів.
Середній розмір фінансової допомоги в межах цієї програми становить 1 500 доларів США у гривневому еквіваленті за актуальним курсом НБУ. Остаточна сума залежатиме від типу підприємницької діяльності та фінансових потреб в межах такої діяльності.
Відбір учасників здійснюватиметься на конкурсній основі згідно з такими критеріями:
• чітка аргументація необхідності отримання фінансової допомоги;
• відповідність бізнес-ідеї умовам та цілям програми;
• життєздатність та реалістичність бізнес-ідеї;
• спроможність учасника програми реалізувати запропоновану бізнес-ідею;
• розуміння свого ринку збуту та клієнтського потоку;
• досвід ведення бізнесу;
• наявність соціальної або фінансової вразливості.
В Україні ця програма реалізується Mercy Corp разом з ГО «Центр Зайнятості Вільних Людей».
Для того щоб взяти участь у програмі, потрібно обов’язково зареєструватися та заповнити заявку. За додатковою інформацією щодо участі в цій програмі можна звернутися до ГО «Центр Зайнятості Вільних Людей» за телефонами +380 (98) 408-68-19, +380 (50) 689-48-23, +380 (63) 588-63-17.
Дедлайн (термін подання заявки) – до моменту набору потрібної кількості кандидатів.
Далі в консультації:
➋ ФІНАНСОВА ДОПОМОГА ДЛЯ ВІДНОВЛЕННЯ ВТРАЧЕНОЇ ЧЕРЕЗ ВІЙНУ ДРІБНОЇ ФЕРМЕРСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
Мар’яна Кобеля-Звір, експертка у сфері залучення грантових ресурсів, кандидат економічних наук