Реклама

Реклама

Партнери

Партнери

Осмії на допомогу бджолам та джмелям

Черешневий садок Уманської фруктової компанії має площу 17 гектарів. Для того, щоб отримати гарний урожай, потрібно, щоб цвіт запилили якомога більше різних комах. І в компанії вирішили не покладатися лише на бджіл — вже кілька років поряд із ними садок запилюють джмелі, а з цієї весни ще й осмії.

Як розповіла агроном Уманської фруктової компанії Наталія Клімова, осмії в черешневому садку з’явилися ще позаторік, однак масово комахи заселилися лише цієї весни і вже активно працюють.

"Така спільна праця різних комах-запилювачів — це чудово для саду",– говорить агроном Уманської фруктової компанії Наталія Клімова.

Осмії — миролюбні комахи, вони безпечні для людей і тварин та чудові запилювачі плодових, фруктових і квіткових рослин. Осмії можуть працювати при холоднішій погоді, ніж бджоли — +11-12 С, при сильнішому вітрі і навіть під дрібним дощем, до пізнього вечора і за пасмурної погоди. Це тому, що осмії важчі від бджоли і опушеною, її довжина 12-15 мм, — знайомить із життям осмій Наталія. — Осмії не збирають мед, тому вони й не агресивні, не жалить, хоча жало має, однак використовує його лише для самооборони. Життєвий цикл осмії лише один сезон, їхня задача — відкласти личинки для потомства. Вони не потребують такого ретельного догляду, як бджоли. Для них легко створити штучні будиночки з очерету, бамбуку або колодок.

Джмелі у садку працюють українські та голландські. Цього року їх аж 118 родин. Вони трудяться тут три роки. А бджоли найдовше працюють в уманській фруктовій компанії. Загалом бджіл в саду налічується в середньому із 30-40 вуликів.

"Джмелі активні і продуктивні запилювачі. Вони у 7-8 раз працьовитіші від бджіл. Також вони більш загартовані і можуть запилювати рослини навіть при +5 °C та при сильному вітрі. Також джмелі менш агресивні, тому ми спокійні за нашу команду, яка працює у саду з ранку до вечора", — розповідає агроном Наталія Клімова.

Загалом, на 1 га саду по нормі має бути 1-2 вулика, джмелів на 1 га у нас стоїть 5 вуликів, осмій — це індивідуально, але чим більше, тим краще.

Джерело: umannews.city

Автор матеріалу: Вікторія Коваль