Реклама

Реклама

Партнери

Партнери

ПОКУПЕЦЬ АНУЛЮВАВ ПДВ-РЕЄСТРАЦІЮ ЯКІ НАСЛІДКИ ДЛЯ ПРОДАВЦЯ?

Сільгосппідприємство датою відвантаження продукції оформило податкову накладну (далі – ПН) на покупця – платника ПДВ. Згодом реєстрацію покупця платником ПДВ було анульовано. Чи можливо буде зареєструвати розрахунок коригування (далі – РК) та зменшити податкові зобов’язання з ПДВ, якщо такий покупець поверне товар?

Порядок коригування податкових зобов’язань та податкового кредиту встановлено ст. 192 Податкового кодексу України (далі – ПКУ). Для того щоб постачальник отримав право на зменшення податкових зобов’язань мають виконуватись певні умови. А саме, якщо внаслідок перерахунку (повернення товару) зменшується сума компенсації на користь платника податку — постачальника, то (пп. 192.1.1 ПКУ, п. 25 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого Наказом Мінфіну України 31.12.2015 № 1307):

1) отримувач зменшує суму податкового кредиту за результатами такого податкового періоду в разі, якщо він зареєстрований як платник ПДВ на дату коригування;

2) постачальник має право зменшити суму податкового зобов’язання лише після реєстрації в ЄРПН РК до ПН;

3) РК, складений постачальником товарів до ПН, яка видана їх отримувачу — платнику ПДВ, підлягає реєстрації в ЄРПН покупцем товарів.

З наведеного вище випливає, що у разі втрати покупцем статусу платника ПДВ він не може зареєструвати РК. Крім того, він втрачає право на коригування податкового кредиту, сформованого в період його перебування у статусі платника ПДВ.

Відповідно постачальник не може скласти РК на такого покупця, та не має підстав для коригування податкових зобов’язань.

Олена Жураківська, редактор