Українські порти Дунаю сьогодні торгують переважно соєю як самою маржинальною сільгоспкультурою. Незважаючи на постійне зниження цін з боку експортерів та локальних переробників, соя приносить прибуток трейду та аграріям.
Про це йшлося 19 вересня під час щотижневого брифінгу, організованого аналітичним центром сільгоспкооперативу «ПУСК», створеного у рамках ВАР, повідомляє УкрАгроКонсалт.
«На жовтень соя активно контрактується. Існує величезна різниця між цінами на українську сою та боби походженням з Аргентини, США та Бразилії: вітчизняна соя дешевша на 80-100$/т. Цим користуються експортери, зокрема турецькі та єгипетські. Проте українські трейдери готові фіксувати і надалі нижчий рівень цін, тобто самі собі «обвалюють» ринок. Для трейдерів це супермаржинальна культура, на якій вони сьогодні заробляють», — розповіли в аналітичному департаменті «ПУСК».
Але навіть при низьких цінах соя приносить прибуток виробникам при будь-яких каналах збуту: продажі на місцеві переробні заводи, експорті до ЄС, поставках до малих портів. На думку аналітиків, ціни на сою і далі будуть знижуватися.
«У найближчі два тижні закупівельні ціни переробних заводів можуть опуститися до діапазону 12500- 13000 грн/т, на дунайських портах — до умовного рівня 340$/т. При цьому пропозиція сої знижуватися не буде», — додають у «ПУСК».