У фізичної особи є у власності житловий будинок площею 220 кв.м та нежитлове приміщення площею 330 кв.м, яке здається в оренду. Чи має право в такому випадку фізособа на пільгу зі сплати податку на нерухомість щодо житлової площі?
База оподаткування об’єкта/об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності фізичної особи – платника податку, зменшується (пп. 266.4.1 Податкового кодексу України, далі – ПКУ):
а) для квартири/квартир незалежно від їх кількості – на 60 кв. м;
б) для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості – на 120 кв. м;
в) для різних типів об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток), – на 180 кв. м.
Відповідно до пп. 266.4.3 ПКУ пільги з податку, передбачені пп. 266.4.1 та 266.4.2 ПКУ, для фізичних осіб не застосовуються до:
➙ об’єкта/об’єктів оподаткування, якщо площа такого/таких об’єкта/об’єктів перевищує п’ятикратний розмір неоподатковуваної площі, встановленої пп. 266.4.1 ПКУ;
➙ об’єкта/об’єктів оподаткування, що використовуються їх власниками з метою одержання доходів (здаються в оренду, лізинг, позичку, використовуються у підприємницькій діяльності).
У наведеній ситуації житлова нерухомість в оренду не здається, тому фізособа має право на пільгу щодо житлової нерухомості (будинку). Тобто під оподаткування підпадає 100 кв. м (220 кв. м – 120 кв. м).
Олена Жураківська, редактор