Реклама

Реклама

Партнери

Партнери

В ЗАРЕЄСТРОВАНІЙ ПН НЕПРАВИЛЬНА ДАТА – ЯК ВИПРАВИТИ

При оформленні податкової накладної (далі – ПН) була помилково вказана неправильна дата, а саме, замість 20.04.2023 р. – 20.03.2023 р. Як виправити? Зокрема, якою датою оформити розрахунок коригування (далі – РК) і чи потрібно уточнювати декларацію з ПДВ за березень?

Відповідно до норм Податкового кодексу України (далі – ПКУ) та Порядку оформлення податкової накладної, затвердженого наказом Мінфіну від 31.12.2015 р. № 1307 (далі – Порядок № 1307), неправильна дата ПН (тобто коли дата оформлення ПН не відповідає даті здійснення операції) не виправляється як помилка. Натомість така ПН вважається недійсною, навіть якщо вона зареєстрована в ЄРПН.

В такому випадку слід перш за все оформити та зареєструвати в ЄРПН:

• правильну ПН (з правильною датою);

• РК до неправильної ПН, яким «обнулити» її показники.

Щодо оформлення правильної ПН. Якщо помилка у даті виявлена своєчасно і сільгосппідприємство у встановлений строк зареєструє нову ПН в ЄРПН, то негативних наслідків не буде. Якщо термін її реєстрації буде пропущений, то на сільгосппідприємство чекатимуть штрафи (на період воєнного стану діють знижені розміри штрафів відповідно до п. 90 підрозд. 2 розд. ХХ ПКУ – детально див. в «АгроPRO», 2023, № 3, с. 8).

Щодо оформлення РК. Порядком № 1307 передбачено механізм анулювання зайвої ПН через оформлення так званого РК із зазначенням у графі «Не підлягає наданню отримувачу (покупцю) з причин» коду «20» (проставляється у лівому верхньому куті) (детально про порядок оформлення такого РК див. в «АгроPRO», 2020, № 17, с. 34). Оформлення вказаного РК дає можливість не втрачати реєстраційний ліміт (про це – далі).

Але для застосування цього виду РК слід дотримуватись низки умов, зокрема, обидві ПН (правильна і неправильна) мають бути оформлені на одного отримувача, на однакову суму і в одному звітному періоді.

У наведеній ситуації ПН оформлені різними періодами (одна у березні, друга у квітні), тому застосувати РК з кодом «20» не вийде.

Отже, залишається старий спосіб – оформити звичайний РК з кодом причини коригування «103» (повернення товарів чи авансових платежів), яким повністю обнулити показники помилкової ПН.

Але при застосуванні цього способу є ризик втратити частину реєстраційного ліміту.

Далі пояснимо чому...алі пояснимо чому...

Олена Жураківська, редактор