Реклама

Реклама

Партнери

Партнери

Ви запитуєте, ми відповідаємо

Статтею 56 КЗпП України передбачено, що за угодою між працівником та роботодавцем може встановлюватись неповний робочий день або неповний робочий тиждень. Це можна зробити як при прийнятті на роботу, так і згодом за заявою працівника. Неповний робочий час може бути встановлено на певний строк і без зазначення строку.

За згодою роботодавця неповний робочий час може запроваджуватися для всіх категорій працівників. Проте в обов’язковому порядку він встановлюється для вагітних жінок, жінок, що мають дітей віком до 14 років, дитину-інваліда, для догляду за хворим членом сім’ї відповідно до медичного висновку, неповнолітніх працівників тощо.

Оплата праці у випадках встановлення неповного робочого часу провадиться пропорційно відпрацьованому часу або залежно від виробітку.

Робота на умовах неповного робочого часу не тягне за собою будь-яких обмежень обсягу трудових прав працівників. Тобто вони мають право на щорічну відпустку такої ж тривалості як і працівники, що працюють на умовах повного робочого часу (вони тільки отримають відпускні у меншій сумі).

Нагадаємо: якщо при скороченому робочому часі заробітна плата буде меншою за мінімальну, то ЄВ потрібно нараховувати та сплачувати у розмірі не менше мінімального страхового платежу.

Зоя Васильова, експерт з трудового права