Реклама

Реклама

Партнери

Партнери

ВИКОНАННЯ ПОДАТКОВИХ ЗОБОВ’ЯЗАНЬ ПІСЛЯ ВІДНОВЛЕННЯ МОЖЛИВОСТІ ЇХ ВИКОНУВАТИ

ПОВІДОМЛЕННЯ ПРО ВІДНОВЛЕННЯ МОЖЛИВОСТЕЙ

Якщо у підприємства не було можливості виконувати податкові обов’язки, але така можливість з’явилася ще протягом воєнного стану, то про це слід повідомити податківців (п. 3 Порядку № 225).

Зверніть увагу! Повідомляти про появу можливостей слід тільки в разі подання заяви про відсутність таких можливостей і після її подання.

Якщо ж протягом воєнного стану можливість для виконання обов’язків так і не з’явиться, то повідомлення не подається.

Повідомлення складається у довільній формі. В ньому слід вказати, зокрема, дату, з якої у підприємства з’явилася можливість виконувати податкові обов’язки.

Повідомлення слід подати протягом 60 календарних днів починаючи з місяця, наступного за місцем, у якому з’явилася можливість.

Наприклад, якщо в повідомленні буде зазначено, що можливість виконання податкових обов’язків у вас виникла, наприклад, з 15 листопада, то власне це повідомлення слід подати до 29.01.2023 р. включно. В цей самий строк слід виконати і всі податкові зобов’язання за періоди починаючи з лютого 2022 року. Тобто зареєструвати податкові накладні, подати декларації, сплатити податки.

Важливо! Повідомлення про відновлення можливостей слід подати до того, як ви почнете виконувати податкові обов’язки, наприклад, реєструвати податкові накладні (далі – ПН).

ЗАГАЛЬНИЙ СТРОК ВИКОНАННЯ ЗОБОВ’ЯЗАНЬ

Відповідно до п. 69.1 підрозд. 10 розд. ХХ Податкового кодексу України (далі – ПКУ) платники податків, які під час дії воєнного стану:

➙ мають змогу виконувати податкові обов’язки, повинні були це зробити (без штрафів) щодо подання звітності – до 20.07.2022 р., а щодо сплати податків – не пізніше 30.07.2022 р.;

➙ не мають змоги виконувати податкові обов’язки, повинні це зробити протягом 6 місяців після припинення або скасування воєнного стану;

➙ не мали змоги з початку запровадження воєнного стану виконувати податкові обов’язки, але ще під час дії воєнного стану у них така можливість з’явилася – виконати їх протягом 60 календарних днів з першого дня місяця, наступного за місяцем відновлення таких можливостей.

Отже, як бачимо, сільгосппідприємство має самостійно визначити, коли саме в нього з’явиться можливість виконання обов’язків і вже виходячи з цього – коли слід подати звітність (у тому числі з ПДВ) та сплачувати податки.

Далі у консультації читайте про ПРАВИЛА СКЛАДАННЯ ТА ПОДАННЯ ЗВІТНОСТІ З ПДВ, ЄДИНИЙ ПОДАТО, ВИКОНАННЯ ФУНКЦІЙ ПОДАТКОВОГО АГЕНТА , ЄДИНИЙ ПОДАТО, ВИКОНАННЯ ФУНКЦІЙ ПОДАТКОВОГО АГЕНТА

Олег Головко, консультант з бухгалтерського обліку та оподаткування

Олена Жураківська, редактор