Реклама

Реклама

Партнери

Партнери

ВНЕСЕНО ЗМІНИ ДО ПОРЯДКУ БЛОКУВАННЯ ПОДАТКОВИХ НАКЛАДНИХ

Постановою КМУ від 12.10.2022 р. № 1154 (набула чинності з 14.10.2022 р.) було внесено зміни до Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого постановою КМУ від 11.12. 2019 р. № 1165 (далі – Порядок № 1165). Змін небагато. Розглянемо їх.

Щодо безумовної реєстрації податкових накладних /розрахунків коригування (далі – ПН/РК).

Як відомо, РК на зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику і раніше не потрапляли під безумовну реєстрацію. Тепер ця норма (абзац перший п. 3 Порядку № 1165) ще більше «підсилена». А саме – РК, в яких передбачається зменшення суми компенсації вартості хоча б одного з товарів/послуг їх постачальнику, підлягатимуть перевірці за критеріями.

Тобто якщо в РК вартість одних товарів зменшується, а інших збільшується, але в цілому по РК сума компенсації продавцеві залишається незмінною, то такі РК тепер теж перевірятимуться за критеріями.

➋ У разі коли за результатами автоматизованого моніторингу платник ПДВ, який складає ПН/РК та/ або подає ПН/РК для реєстрації в ЄРПН, відповідає хоча б одному критерію ризиковості платника податку, реєстрація таких ПН/РК зупинятиметься (п. 6 Порядку № 1165).

Тобто тепер за критеріями ризиковості перевірятиметься не лише особа, яка оформила ПН/РК (продавець), але й особа, яка подала їх на реєстрацію. Як відомо, подати на реєстрацію РК на зменшення суми компенсації вартості поставлених товарів (послуг) має покупець. Отже, РК «на зменшення» може бути заблокований, якщо покупець є ризиковим.

Комісії органів ДПС зобов’язані приймати рішення про неврахування таблиці даних платника ПДВ, яку було раніше враховано, у разі якщо (оновлений п. 19 Порядку № 1165):

Нагадаємо, що згідно зі старою редакцією в зазначених випадках комісії мали право скасовувати враховані раніше таблиці платників ПДВ, а тепер вони зобов’язані це робити. До того ж у новій редакції перелік таких випадків деталізовано.

Уточнено перший критерій (п. 1) Критеріїв ризиковості здійснення операцій (додаток 3 до Порядку № 1165). Раніше за цим критерієм ДПС перевіряла віртуальні залишки товарів, і у разі перевищення вартості реалізованих товарів над залишками у 1,5 раза, вона мала право блокувати реєстрацію ПН/РК. Відтепер при обчисленні цього показника не матиме значення відсоток ризикових товарів (за переліком, затвердженим ДПС) у залишку.

Втім, нагадаємо, що цей критерій стосується переважно торговельних підприємств, тобто тих, які перепродають придбані товари. А сільгосппідприємствам для уникнення блокування ПН/РК слід, як і раніше, подати Таблицю даних платника ПДВ.

Олена Жураківська, редактор