Станом на 28 квітня банки видали кредитів аграріям на 14 млрд 905 млн грн. Основна частина цієї суми була залучена за програмою портфельних гарантій 80 % – майже 10 млрд 200 млн грн.
Шість областей уже залучили більше мільярда гривень – це Кіровоградщина (2 млрд 47 млн грн), Вінниччина (1 млрд 829 млн), Дніпропетровщина (1 млрд 467 млн грн), Київщина (1 млрд 177 млн грн), Одещина (1 млрд 259 млн грн), Полтавщина (1 млрд 196 млн грн).
Аграрії отримують таке кредитування в рамках програми «Доступні кредити 5-7-9%» (так держава компенсує багатьом українським підприємцям частину кредитного навантаження). Строк кредитування – 6 місяців. Відсоткова ставка становить 0 %. Сума кредиту – до 60 млн грн. Для того щоб його отримати, потрібно забезпечити для застави тільки 20 % від суми кредиту – решту суми гарантує держава.
Скористатися умовами програми можуть аграрії, які підпадають під визначення с/г товаровиробника. Обмежень за кількістю землі в обробці немає.
«Цього тижня банки видали аграріям кредитів приблизно, як за два тижні до того. Деякі державні банки вводять додаткові кредитні канікули для малого й мікробізнесу, відтерміновуючи виплати за тілом кредиту та відсотками на декілька місяців. Станом на сьогодні кредити отримали 5 033 с/г товаровиробники. І далі ми не плануємо збавляти темпи, адже Уряд наразі створив усі мови для здешевлення та доступності кредитних ресурсів для аграріїв», – підкреслив Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський.
Із умовами отримання агрокредитів від державних банків ви зможете ознайомитися за посиланнями:
«ПриватБанк»: https://cutt.ly/QGhlDKI;
«Ощадбанк» https://cutt.ly/vF4ETcl;
«Укргазбанк» https://cutt.ly/aF4Env6;
«Укрексімбанк» https://cutt.ly/hGhxjd2.
Перелік банків, які надають відповідне кредитування:
АТ «Ощадбанк»
АТ КБ «ПриватБанк»
АТ «ПУМБ»
АТ «ПроКредит Банк»
АТ «Райффайзен Банк»
АБ «УКРГАЗБАНК»
АТ «Укрексімбанк»
АТ «КРЕДОБАНК»
АТ «МІБ»
АТ «КРЕДІ АГРІКОЛЬ БАНК»
АТ «ОТП БАНК»
ПАТ «МТБ БАНК»
АТ «АГРОПРОСПЕРІС БАНК»
АТ «Полтава-Банк»
ПАТ «БАНК ВОСТОК»
АТ «БАНК АЛЬЯНС»
АТ АКБ «Львів»
АТ «АСВІО БАНК»
АТ «ТАСКОМБАНК»
АТ «ПІРЕУС БАНК МКБ»
АТ «КРЕДИТВЕСТ БАНК»
АТ «КІБ»
Нагадаємо, для забезпечення сталого проходження посівної кампанії у 2022 році Постановою Кабміну від 12 березня 2022 р. № 274 для МСП - сільськогосподарських товаровиробників збільшено граничний обсяг державних гарантій на портфельній основі до 80% загальної суми зобов’язань за основним боргом за портфелем кредитів банку-кредитора та 80% за кожним окремим кредитом.
Джерело: www.minagro.gov.ua