Реклама

Реклама

Партнери

Партнери

ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПОЖЕЖНОЇ БЕЗПЕКИ ПІД ЧАС ЗБИРАННЯ ВРОЖАЮ

Розпочалось збирання врожаю ранніх зернових культур сільськогосподарськими підприємствами України. Міністерство аграрної політики та продовольства України попередньо прогнозує сумарний валовий збір зернових, зернобобових та олійних культур у 2022 році на рівні 65 млн. тонн, що на 40% нижче від врожаю 2021 року. Зменшення в основному відбудеться через обстріляні поля та нестачу добрив.

У зв’язку з цим, актуальність збереження врожаю від пожеж набуває особливого значення і виникає гостра необхідність ще раз нагадати вимоги норм з питань пожежної безпеки при збиранні врожаю, передбачених НАПБ В. 01. 057- 2006/200 «Правила пожежної безпеки в агропромисловому комплексі України, а саме:

З ПОЧАТКУ ДОСТИГАННЯ ХЛІБІВ необхідно цілодобово охороняти поля, а біля хлібних масивів встановити знаки про заборону паління й використання відкритого вогню.

ПЕРЕД ПОЧАТКОМ ЖНИВ хлібні масиви з великою площею необхідно розбити на ділянки площею не більше 50 га. Між ділянками варто робити прокоси не менше 8 метрів завширшки. Скошений хліб із прокосів треба негайно зібрати. У середині прокосів робиться проорана смугане менше 4 метрів завширшки.

ДО ПОЧАТКУ ЗБИРАННЯ ВРОЖАЮ вся збиральна техніка, агрегати та автомобілі повинні мати відрегульовані системи живлення, змащення, охолодження, запалювання, а також бути оснащені справними іскрогасниками, забезпечені первинними засобами пожежогасіння (комбайни і трактори – двома вогнегасниками, двома штиковими лопатами, двома мітлами).

У РАЗІ ГРУПОВОГО МЕТОДУ ЗБИРАННЯ до складу збирально-транспортних загонів необхідно включати спеціалізовану техніку, що пристосована для гасіння пожеж зернових культур.

БЕЗПОСЕРЕДНЬО НА ХЛІБНОМУ МАСИВІ площею понад 25 гектарів, з якого збирається врожай, необхідно мати напоготові трактор з плугом на випадок пожежі.

КОРПУСИ КОМБАЙНІВ повинні бути оснащені заземлювальним металевим ланцюгом, що торкається землі.

ЗБИРАЛЬНУ ТЕХНІКУ НЕОБХІДНО регулярно перевіряти на щільність з’єднання вихлопної труби з патрубком випускного колектора та колектора з блоком двигуна. У разі появи ознак пробивання прокладок роботу слід припинити до їх заміни.

У ПОЛЬОВИХ УМОВАХ заправка паливом зернозбиральної техніки повинна здійснюватися за межами поля (не ближче 30 метрів) паливозаправниками, в яких заглушені двигуни.

ЗАБОРОНЕНО заправляти машини в нічний час у польових умовах.

Крім того, необхідно пам’ятати наступне:

СУВОРО ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ палити, розводити багаття, користуватись відкритим вогнем на хлібних масивах та поряд із ними

САМОВІЛЬНО ВИПАЛЮВАТИ суху траву, стерню та поживні залишки на полях

ПАСІКИ ДОПУСКАЄТЬСЯ розміщувати не ближче 100 метрів від хлібних масивів

ПОЛЮВАТИ на хлібних масивах та поблизу них ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ

ВОДІЯМ НЕ МОЖНА ремонтувати автотранспорт поряд із хлібними масивами

ДОРОСЛІ ПОВИННІ НАГАДАТИ дітям про правила пожежної безпеки та подбати, щоб вони не бавилися з вогнем поблизу хлібних масивів

У ВСІХ ВИПАДКАХ ВИНИКНЕННЯ ПОЖЕЖІ треба негайно повідомити пожежно-рятувальну службу за телефоном «101».

ДО ПРИЇЗДУ РЯТУВАЛЬНИКІВ гасити вогонь наявними силами та первинними засобами пожежогасіння шляхом збиття полум’я.

ПІСЛЯ ГАСІННЯ ПОЖЕЖІ організувати спостереження до повної ліквідації усіх осередків горіння.

ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ДОТРИМАННЯ ВИМОГ ПОЖЕЖНОЇ БЕЗПЕКИ під час збирання врожаю несуть керівники агропідприємств і саме до них застосовуються санкції у випадку виявлення порушень.

Усі працівники, зайняті на збиранні врожаю і заготівлі кормів, повинні, в установленому порядку, пройти інструктаж з питань пожежної безпеки.

Василь АНДРУСЯК, методист обласного методичного кабінету НМЦ ЦЗ та БЖД Чернівецької області