Реклама

Реклама

Партнери

Партнери

Застосування пестицидів

Перед початком робіт із застосуванням пестицидів необхідно:

➊ Пересвідчитися, що пестициди дозволені до використання на території України.

➋ Переконатися, що працівники сільгосппідприємства мають відповідні допуски до роботи з пестицидами («АгроPRO», 2024, № 7, с. 12).

➌ Завчасно, але не пізніше, ніж за дві доби до початку проведення кожної хімічної обробки сповістити населення, власників суміжних сільськогосподарських угідь та об'єктів про місця, строки і методи застосування пестицидів. Для цього слід подати оголошення у місцевій газеті та розмістити об’яви на видноті в публічних місцях, повідомити про заплановане застосування місцевих бджолярів (особисто або через сільську раду) тощо.

➍ Встановити на період проведення робіт у радіусі 200 м від меж ділянок, які обробляються пестицидами, попереджувальні написи (п. 6.1.7. ДСП 8.8.1.2.001-98).

➎ До початку робіт відремонтувати всі машини, механізми і апаратуру та перевірити на герметичність фільтруючі пристрої, а також відрегулювати їх на необхідні норми витрат.

➎ Готувати розчини пестицидів і заправляти апаратуру для їхнього застосування виключно із використанням засобів механізації на майданчиках, які мають тверде покриття зі стоком поверхневих вод до спеціальних бетонованих резервуарів (п. 6.1.11. ДСП 8.8.1.2.001-98). Категорично забороняється приготування розчинів пестицидів безпосередньо в полі без засобів механізації.

➎ Завозити пестициди до місця застосування з розрахунку одноденного використання за попереднім погодженням із територіальним органом Держпродспоживслужби та Держекоінспекції. При цьому допускається використання спеціального контейнера КС-1,25, який повинен бути опломбований і закритий на замок (п. 5.1.22. ДСП 8.8.1.2.001-98).

➎ Провести аудит метеорологічних умов – температури і швидкості руху повітря (пп.6.3.1.–6.3.2. ДСП 8.8.1.2.001-98), спланувати застосування пестицидів відповідно до прогнозу погоди, з урахуванням топографії поля та різних природних перешкод.

➎ Передбачити спеціальні ділянки та надійне укриття для тимчасового зберігання пестицидів на польових станах, а також їхню охорону. У зоні роботи з пестицидами необхідно обладнати місця для відпочинку працівників, оснащені бачками з питною водою, рукомийником і медичною аптечкою (додаток 13 до ДСП 8.8.1.2.001-98). Це місце повинно розташовуватися не ближче 200 м від межі застосування пестицидів.

Далі в матеріалі: САНІТАРНІ ЗОНИ, ДОКУМЕНТУВАННЯ РОБІТ ТА ОБІГУ ПЕСТИЦИДІВ

Павло Матюшко, експерт, радник АО «URVISTA»