30 серпня Верховна Рада України в першому читанні ухвалила законопроект № 7668 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо ставок акцизного податку». Цим законопроектом передбачено повернення акцизу на пальне, який був скасований на початку війни. На сьогодні він знаходиться на розгляді у комітеті з питань фінансів, податкової та митної політики. Тож рано чи пізно його буде прийнято, а це призведе до збільшення ціни на пальне.
Тому сільгосппідприємствам за можливості доцільно запастись пальним та збільшити обсяги зберігання. У зв’язку з цим виникає питання, на що потрібно звернути увагу, адже при зберіганні пального слід дотримуватися законодавчих норм у сферах ліцензування та екології.
ЩОДО ЛІЦЕНЗУВАННЯ
Ліцензії на зберігання пального видаються на кожне місце його зберігання (ст. 15 Закону України від 19.12.1995 р. № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального» (далі – Закон № 481). При цьому місцем зберігання є місце (територія), на якому розташовані споруди та/або обладнання та/або ємності, що використовуються для зберігання пального, на праві власності або користування (абзац 52 ст. 1 Закону № 481).
Таким чином, якщо нову ємність буде розміщено на земельній ділянці чи за юридичною адресою, на які не оформлено ліцензію на зберігання, то потрібно отримати нову ліцензію.
Якщо нову ємність планується розмістити за адресою (на земельній ділянці), на яку вже отримано ліцензію, варто закцентувати увагу на наступному.
Відповідно до ст. 15 Закону № 481 є два види ліцензії на зберігання пального.
Ліцензія на право зберігання пального, яка дозволяє зберігати пальне інших осіб не містить інформації про обсяги його зберігання. Тому сільгосппідприємство, яке має таку ліцензію, не зобов’язане повідомляти про збільшення об’єму зберігання пального.
Ліцензія на право зберігання пального (виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки) містить відомості про обсяг його зберігання. Тому у разі збільшення такого обсягу сільгосппідприємство має отримати нову ліцензію, де буде вказаний більший обсяг зберігання пального. Адже у разі зміни відомостей, які містить ліцензія орган ДПС видає нову ліцензію.
Для цього до органу, який видав ліцензію, потрібно подати заяву. Ця заява складається у довільній формі і може мати, наприклад, такий вигляд.
Для цього до органу, який видав ліцензію, потрібно подати заяву. Ця заява складається у довільній формі і може мати, наприклад, такий вигляд.
ГУ ДПС у ____________________________
Від __________________________________
ЗАЯВА
про збільшення обсягів зберігання пального ТОВ «Колос»
Товариство з обмеженою відповідальністю «Колос» (ЄДРПОУ 11111111, місцезнаходження: _________ ____________________________________________________________________, телефон (000) 11-11-11) отримало ліцензію на право зберігання пального (виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки) за адресою: _______________________________________________________________________.
Повідомляємо, що за зазначеною адресою, крім двох резервуарів для зберігання пального – на 20 кубічних метрів (для зберігання дизельного палива) та на 5 кубічних метрів (для зберігання бензину), ТОВ «Колос» планує встановити додаткову ємність на 30 кубічних метрів для зберігання дизельного палива.
Відповідно до ст. 15 Закону України від 19.12.1995 р. № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального» ТОВ «Колос» в особі директора Гарбуза С.С. просить видати ліцензію на право зберігання пального (виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки) в обсязі 55 кубічних метрів за адресою_________________________________________________________.
Директор ТОВ «Колос» С.С. Гарбуз
До заяви додається стара ліцензія. Територіальний обласний орган ДПС на підставі такої заяви протягом 3-х робочих днів з дня її надходження має видати сільгосппідприємству ліцензію, оформлену на новому бланку, зі збільшеним обсягом зберігання. Тож вже після отримання нової ліцензії можна придбавати та зберігати пальне у більшому обсязі.
Далі у матеріалі в "АгроPRO" № 17, стор. 16
Ельвіра Ткачова, головний редактор
Іван Паламарчук, екологічний аудитор, заслужений природоохоронець України