Реклама

Реклама

Партнери

Партнери

ЗМІНИ ДО ФОРМИ № 20-ОПП

ТЕОРІЯ

Нагадаємо, що платник податків зобов’язаний повідомляти орган ДПС за основним місцем обліку про всі об’єкти оподаткування і об’єкти, пов’язані з оподаткуванням (які є власними, орендованими або переданими в оренду). Повідомлення подається за формою № 20-ОПП протягом 10 робочих днів після реєстрації, створення чи відкриття об’єкта оподаткування (п. 8.4 Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Мінфіну від 09.12.2011 р. № 1588, далі – Порядок № 1588).

При заповненні форми № 20-ОПП застосовується принцип укрупнення інформації, яка надається про об’єкт оподаткування. Але є виняток – коли об’єкти рухомого та нерухомого майна підлягають державній реєстрації з отриманням відповідного реєстраційного номера. Тож у формі № 20-ОПП повинні відображатися окремо кожен транспортний засіб, кожна земельна ділянка, кожен об’єкт нежитлової та житлової нерухомості.

Водночас інформація про однотипні (за видом, використанням, станом та видом права власності) автомобільні транспортні засоби (пасажирські та вантажні), які не є пунктами пересувної роздрібної торгівлі, громадського харчування або послуг, може бути подана як узагальнена. При цьому тип об’єкта оподаткування буде «автомобільні транспортні засоби», а у графі «Реєстраційний номер об’єкта оподаткування» зазначається кількість таких транспортних засобів.

Якщо об’єкти оподаткування зареєстровані у державному органі без присвоєння реєстраційного номера (кадастрового номера, реєстраційного номера об’єкта нерухомого майна), то до органу ДПС за основним місцем обліку в паперовому вигляді подаються копії документа, що підтверджує їх реєстрацію у такому державному органі. У такому разі графа 12 «Реєстраційний номер об’єкта оподаткування» повідомлення за формою № 20-ОПП не заповнюється (п. 8.4 Порядку № 1588).

Якщо стосовно об’єкта оподаткування змінюються відомості (тип, найменування, місцезнаходження, вид права або стан), то платник податків протягом 10 робочих днів після змін має подати до органу ДПС форму № 20-ОПП тільки з оновленою інформацією (п. 8.5 Порядку № 1588). При цьому заповнюються два рядки:

• в одному рядку зазначається інформація про закриття об’єкта оподаткування, призначення якого змінюється (тобто таким чином стара інформація видаляється);

• в другому – оновлена інформація про цей об’єкт оподаткування (тобто таким чином вводиться нова інформація).

Подається форма № 20-ОПП засобами електронного зв’язку в електронному вигляді.

Відомості, зазначені в формі № 20-ОПП, вносяться органом ДПС до Єдиного банку даних юридичних осіб або Реєстру самозайнятих осіб.

За неподання інформації про внесення змін до своїх облікових даних, в т. ч. неподання форми № 20- ОПП, може бути накладено фінансову санкцію у розмірі 1 020 грн (п. 117.1 Податкового кодексу України).

ПОРЯДОК ЗАПОВНЕННЯ

У графі 2 «Код ознаки надання інформації» проставляється:

➤ «1» – при первинному наданні інформації про об’єкт;

➤ «3» – при зміні відомостей (типу, найменування, місцезнаходження, виду права або стану об’єкта) про об’єкт оподаткування;

➤ «6» – при закритті об’єкта оподаткування (проставляється при списанні об’єкта та у разі необхідності виключення «старої» інформації і введення нової).

Графа 3 «Тип об’єкта оподаткування» заповнюється відповідно до рекомендованого довідника типів об’єктів оподаткування, що оприлюднений на офіційному вебсайті.

Графа 5 «Ідентифікатор об’єкта оподаткування» – це числове значення з 8-ми знаків, яке складається з коду типу об’єкта оподаткування та внутрішнього ідентифікатора, прийнятого самим сільгосппідприємством. Наприклад, для офісу це 37800001, де 378 – тип офісу (відповідає показнику графи 2) і 00001 – кількість (черговість) такого об’єкта як офіс (тобто на балансі один об’єкт такий як офіс).

Графи 6-7 «Територія територіальної громади, де знаходиться об’єкт оподаткування» заповнюються відповідно до Кодифікатора адміністративно-територіальних одиниць та територій територіальних громад (https://dovidnyk.in.ua/directories).

У графі 9 «Стан об’єкта оподаткування» зазначається:

➤ 1 – будується/готується до введення в експлуатацію;

➤ 2 – експлуатується;

➤ 3 – тимчасово не експлуатується;

➤ 5 – непридатний до експлуатації;

➤ 6 – об’єкт відчужений/повернутий власнику;

➤ 7 – зміна призначення/перепрофілювання;

➤ 8 – орендується;

➤ 9 – здається в оренду.

У графі 10 «Вид права на об’єкт» зазначається: 1 – право власності; 2 – право володіння; 3 – право користування (сервітут, емфітевзис, суперфіцій); 4 – право господарського відання; 5 – право оперативного управління; 6 – право постійного користування; 7 – право довгострокового користування або оренди; 8 – право короткострокового користування, оренди або найму; 9 – іпотека; 10 – довірче управління майном.

Графа 11 заповнюється, якщо об’єкт знаходиться за неосновним місцем обліку в органі ДПС.

Графа 12 «Реєстраційний номер об’єкта оподаткування (зазначити у разі наявності)» заповнюється у разі реєстрації об’єкта оподаткування у відповідному державному органі з отриманням відповідного реєстраційного номера (наприклад, таким номером є: кадастровий номер – для земельної ділянки; реєстраційний номер об’єкта нерухомого майна – для нерухомого майна, відмінного від земельної ділянки; номер кузова транспортного засобу – для легкового автомобіля; номер шасі транспортного засобу – для вантажного автомобіля та причепа; бортовий реєстраційний номер – для суден; реєстраційний знак – для повітряних суден тощо).

Далі в консультації відповіді на наступні запитання:

Ельвіра Ткачова, головний редактор