Реклама

Реклама

Партнери

Партнери

Зміни в порядку бронювання працівників

Порядок бронювання військовозобов’язаних встановлено постановою КМУ від 03.03.2022 р. № 194 «Деякі питання бронювання військовозобов’язаних в умовах правового режиму воєнного стану» (далі – Постанова № 194).

В «АгроПРО» №5-6, 2022, ми розповідали про основні положення порядку, відповідали на питання кого можна бронювати, які посади/професії підлягають бронюванню, який порядок бронювання тощо. Також наводили зразки документів і рекомендації по їх складанню. Зауважу, що з дати нашої публікації змін до Постанови № 194 не вносилось.

Проте 03.05.2022 р. на офіційному сайті Мінагрополітики з’явилась інформація щодо нового порядку дій сільгосппідприємств для бронювання працівників.

На гарячій лінії Мінагрополітики нам повідомили, що в квітні Міноборони було прийнято лише один наказ про бронювання працівників. Отже, переважна кількість звернень сільгосппідприємств щодо бронювання працівників (які були направлені в квітні і не отримали підтвердження бронювання працівників) має бути направлена повторно. При цьому про документи на бронювання мають направлятися з урахуванням наступного:

В обґрунтування нововведеня зазначено, що бронюванню підлягають військовозобов’язані, які працюють на підприємствах, яким встановлено мобілізаційні завдання (замовлення), у разі, якщо це необхідно для виконання мобілізаційних завдань (замовлень) (ст. 25 Закону України від 21.10.1993 р. № 3543-XII «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», далі – Закон № 3543).

Тобто, до Пропозицій повинні включатися військовозобов’язані, які працюють на підприємствах, які є виконавцями мобілізаційних завдань (замовлень).

Мобілізаційні завдання (замовлення) - окремі вимоги мобілізаційного плану щодо номенклатури, обсягів виробництва необхідної продукції, утворення і підготовки до розгортання спеціальних формувань, а також затверджені в установленому порядку першочергові заходи мобілізаційної підготовки, які доводяться для виконання до центральних і місцевих органів виконавчої влади, інших державних органів, Ради міністрів АРК, органів місцевого самоврядування. До підприємств, установ і організацій, що залучаються до виконання мобілізаційних завдань (замовлень), мобілізаційні завдання (замовлення) доводяться на підставі затверджених основних показників мобілізаційного плану і договорів (контрактів), що укладаються в порядку, передбаченому законодавством

Ст. 1 Закону № 3543

В зв’язку з цим Мінагрополітики повідомляє, що до Пропозицій необхідно обов’язково додавати належне обґрунтування щодо виконання підприємством завдань із задоволення потреб Збройних Сил України, інших військових формувань, населення з відповідним підтвердженням (дата та номер рішення органу виконавчої влади та місцевого самоврядування про доведення (встановлення) мобілізаційних завдань, а також дата та номер укладеного договору щодо їх виконання тощо).

На сьогодні будь яких офіційних роз’яснень щодо порядку отримання мобілізаційного завдання (замовлення) немає. Вважаємо, що потрібно звертатися до військових адміністрацій з обґрунтуванням яку сільгосппродукцію і у якому обсягу може поставити підприємство державі для забезпечення продовольчої безпеки.

Пропозиції, у яких відсутня інформація про доведені мобілізаційні завдання та договори про їх виконання не розглядатимуться Мінагрополітики та повертаються для приведення у відповідність до вимог.

З цього випливає, що сільгосппідприємство, яке направило документи з помилками має отримати повідомлення про необхідність їх виправлення. Проте на жаль на практиці непоодинокі випадки, коли таке сільгосппідприємство не отримує жодного повідомлення, як наслідок – не зрозуміло, чи документи «в роботі» чи вони навіть не розглядаються. Тому доцільно самостійно телефонувати та дізнаватись про «долю» направлених документів, якщо протягом декількох днів від їх подання не отримано підтвердження бронювання працівників.

Форми за посиланням

(https://drive.google.com/drive/u/0/folders/1OkX2JSFeU6D8OKymoWyapz8JLKejxKbU)

Наведено перелік посад, які не є визначальними для забезпечення сталого функціонування підприємств і не є дефіцитними на ринку праці (не підлягають бронюванню):

Наголошено, що:

Ірина Дмитерко, заступник головного редактора