Реклама

Реклама

Партнери

Партнери

ЯК ЗАМІНИТИ СТОРОНУ ДОГОВОРУ ОРЕНДИ ЗЕМЛІ І ЧИ ЦЕ ОБОВ’ЯЗКОВО

Бувають ситуації, коли власник земельної ділянки, що орендується сільгосппідприємством, змінився (купив або успадкував ділянку).

Тож у нього та орендаря виникають питання:

1. Чи може орендар використовувати таку земельну ділянку?

2. Чи обов’язково вносити зміни до договору оренди?

3. Якщо так, то як це оформити?

ЧИ МОЖЕ ОРЕНДАР ВИКОРИСТОВУВАТИ ЗЕМЕЛЬНУ ДІЛЯНКУ?

Так, може.

Відповідно до ч. 5 ст. 32 Закону України від 06.10.1998 р. № 161-XIV «Про оренду землі» перехід права власності на орендовану земельну ділянку до іншої особи (у тому числі в порядку спадкування) не є підставою для зміни умов або припинення договору, якщо інше не передбачено договором оренди.

Тому якщо в договорі оренди землі прямо не зазначено, що «…перехід права власності на земельну ділянку є підставою для його припинення/зміни умов…», то такий договір достроково припиняється або змінюється виключно за згодою сторін. І якщо новий власник (в т. ч. спадкоємець) ініціюватиме його дострокове розірвання або внесення змін до його умов (в т. ч. щодо розміру орендної плати, строку дії договору тощо) – це можливо лише за погодженням орендаря.

Водночас в разі невиконання орендарем умов договору новий власник може звернутися до суду з позовом про дострокове припинення договору. Тому для орендарів вкрай важливо ретельно виконувати умови договору оренди, зокрема в частині розміру орендної плати (індексувати її, якщо це передбачено договором, правильно обраховувати тощо).

Далі в консультації відповіді на запитання ЧИ ОБОВ’ЯЗКОВО ВНОСИТИ ЗМІНИ ДО ДОГОВОРУ ОРЕНДИ В ЧАСТИНІ ЗМІНИ СТОРОНИ ДОГОВОРУ? ЯК ОФОРМИТИ ЗМІНИ ЩОДО ОРЕНДОДАВЦЯ? ЯК ОФОРМИТИ ЗМІНИ ЩОДО ОРЕНДОДАВЦЯ?

+ бонус Зразок додаткової угоди щодо зміни сторони договору оренди


Ірина Дмитерко, заступник головного редактора