Реклама

Реклама

Партнери

Партнери

БРОНЮВАННЯ ПРАЦІВНИКІВ В ЗАПИТАННЯХ І ВІДПОВІДЯХ (2)

Постановою КМУ від 27.01.2023 р. № 76 «Деякі питання реалізації положень Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” щодо бронювання військовозобовʼязаних на період мобілізації та на воєнний час» затверджено:

➤ Порядок бронювання військовозобов’язаних за списком військовозобов’язаних під час дії воєнного стану (далі – Порядок бронювання);

➤ Порядок та критерії визначення підприємств, установ і організацій, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період (далі – Порядок визначення підприємств критично важливими). Зазначені Порядки діють з 31.01.2023 р. У зв’язку з цим у сільгосппідприємств виникають питання щодо бронювання працівників. Відповімо на найактуальніші з них.

Сільгосппідприємство має мобілізаційне завдання і має намір забронювати працівників. Як можна це зробити? До якого органу звертатися?

Бронюванню підлягають, зокрема, працівники, що працюють на підприємствах, яким встановлено мобілізаційні завдання (замовлення) (далі – мобзавдання), у разі, коли це необхідно для їх виконання (ст. 25 Закону України від 21.10.1993 р. № 3543-XII «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», далі – Закон № 3543, п. 1 Порядку бронювання).

Нотатка

Мобілізаційні завдання (замовлення) – окремі вимоги мобілізаційного плану щодо номенклатури, обсягів виробництва необхідної продукції, утворення і підготовки до розгортання спеціальних формувань, а також затверджені в установленому порядку першочергові заходи мобілізаційної підготовки, які доводяться для виконання до центральних і місцевих органів виконавчої влади, інших державних органів, Ради міністрів АРК, органів місцевого самоврядування. До підприємств, установ і організацій, що залучаються до виконання мобілізаційних завдань (замовлень), мобілізаційні завдання (замовлення) доводяться на підставі затверджених основних показників мобілізаційного плану і договорів (контрактів), що укладаються в порядку, передбаченому законодавством.

Ст. 1 Закону № 3543

Для бронювання працівників такі сільгосппідприємства мають подати до органу, який встановив (довів) мобзавдання (п. 6 Порядку бронювання):

➙ список військовозобов’язаних, які пропонуються до бронювання на період мобілізації та на воєнний час за формою згідно з додатком 1 до Порядку бронювання (далі – список) в паперовій та/або електронній формі;

➙ обґрунтування, в якому зазначається:

➙ довідку про кількість військовозобов’язаних за формою згідно з додатком 2 до Порядку бронювання.

Орган, який встановив (довів) мобзавдання, проводить перевірку:

• повноти заповнення списку;

• наявності наданого до нього обґрунтування;

• дотримання вимог щодо кількості військовозобов’язаних, які підлягають бронюванню.

Після перевірки такий орган подає список на погодження Генеральному штабу Збройних Сил (СБУ, Службі зовнішньої розвідки).

На підставі погоджених Генштабом ЗСУ списків Мінекономіки приймає рішення про бронювання.

Ще більше запитань і відповідей далі у матеріалі

Ірина Дмитерко, заступник головного редактора