Реклама

Реклама

Партнери

Партнери

ІДЕНТИФІКАЦІЯ ОБ’ЄКТІВ ПІДВИЩЕНОЇ НЕБЕЗПЕКИ.ЧАСТИНА ІІ. ПРАКТИЧНІ АСПЕКТИ

В «АгроPRО», 2024, № 8, с. 13 ми аналізували Порядок ідентифікації об’єктів підвищеної небезпеки та ведення їх обліку затверджений постановою КМУ від 13.09.2022 р. № 1030 «Деякі питання ідентифікації об’єктів підвищеної небезпеки» (далі – Порядок № 1030). Він набрав чинності 16.09.2022 р. Згідно з цим Порядком ідентифікацію об’єктів проводять органи ДСНС.

Нагадаємо, що до 16.09.2022 р. діяв Порядок ідентифікації та обліку об’єктів підвищеної небезпеки, затверджений постановою КМУ від 11.07.2002 р. № 956 (далі – Порядок № 956), згідно з яким ідентифікацію проводили органи Держпраці.

Порядок № 1030 значною мірою спростив дії суб’єктів господарювання при проведення ідентифікації. Так відповідно до п. 12 суб’єкт господарювання має лише внести до Державного реєстру об’єктів підвищеної небезпеки інформацію про небезпечні речовини, що розміщені або можуть розміщатися на об’єктах та перелік цих об’єктів. А автоматизована система самостійно зробить розрахунки та визначить належність об’єкта до певного класу небезпеки або визнає його безпечним. І лише на етапі запровадження цієї системи суб’єкт господарювання має здійснити розрахунки самостійно.

Крім того, Порядком № 1030 змінено підстави за якими об’єкт належить до небезпечного. Так відтеперна визначення класу небезпеки не впливає відстань об’єкта до елементів селитебної території, а враховується вплив небезпеки на здоров’я людини, об’єкти інфраструктури (фізична небезпека) та навколишнє природне середовище для кожного виду визначених загроз. Порядок № 1030 на відміну від Порядку № 956 також не вимагає складання пояснювальної записки до Повідомлення про результати ідентифікації об’єкта підвищеної небезпеки за формою 1-ОПН (далі – форма ОПН) та замість двох класів передбачає три класи об’єктів підвищеної небезпеки (далі – ОПН).

Отже, сільгосппідприємства, що володіють відповідними об’єктами можуть стикнутися з тим, що клас небезпеки таких об’єктів може змінитися або навіть об’єкт, який вважався небезпечним позбудеться цього статусу. Це важливо, оскільки законодавство поряд зі спрощенням процедури ідентифікації об’єктів підвищеної небезпеки суттєво посилює вимоги до тих підприємств, об’єкти яких будуть за результатами ідентифікації визнані небезпечними.

Далі читайте

Ірина Дмитерко, заступник головного редактора

Микола Федоренко, експерт з питань безпеки, заступник головного редактора журналу “Охорона праці”