Реклама

Реклама

Партнери

Партнери

Витяг про земельну ділянку: види, особливості, порядок отримання

Земельна ділянка – основний актив сільськогосподарського підприємства. Інформація щодо земельної ділянки переважно надається у формі витягу, довідки. Перелік даних та інформації, яку може отримати сільгосппідприємство, залежить від того, до якого органу воно звернулось та якою інформацією цей орган володіє.

Так, Державний земельний кадастр (далі – ДЗК) є єдиною державною геоінформаційною системою відомостей про землі, їх цільове призначення, обмеження у їх використанні тощо. А Державний реєстр речових прав на нерухоме майно (далі – Держреєстр прав) – єдина державна інформаційна система, що забезпечує обробку, збереження та надання відомостей про зареєстровані речові права на нерухоме майно та їх обтяження.

Отже, саме ці органи надають інформацію щодо земельних ділянок у формі витягу, довідки. Інформація про земельну ділянку є необхідною і при оподаткуванні діяльності сільгосппідприємства, і при отриманні ділянки у користування (оренду, емфітевзис тощо) або власність (зокрема, купівлі-продажу) тощо.

Тож далі розглянемо, яку саме інформацію можуть надавати сільгосппідприємству ДЗК та Держреєстр прав.

ВИТЯГ З ДЗК ПРО ЗЕМЕЛЬНУ ДІЛЯНКУ

Порядок ведення Державного земельного кадастру затверджено постановою КМУ від 17.10.2012 р. № 1051 (далі – Порядок № 1051).

ДЗК ведеться на електронних та паперових носіях. Документи в паперовій формі, які складаються під час ведення ДЗК (в т. ч. витяги та інші документи), створюються шляхом роздрукування їх електронної (цифрової) форми за допомогою програмного забезпечення ДЗК.

В разі створення ідентичних за документарною інформацією та реквізитами документів в електронній та паперовій формі кожен з документів є оригіналом і має однакову юридичну силу.

У разі виявлення розбіжностей між відомостями на електронних та паперових носіях пріоритет мають відомості на паперових носіях.

ДЗК містить, зокрема, такі відомості про земельні ділянки (п. 24 Порядку № 1051):

➣ кадастровий номер;

➣ місце розташування;

➣ опис меж із зазначенням суміжних земельних ділянок, їх власників, користувачів суміжних земельних ділянок державної чи комунальної власності;

площа;

➣ координати поворотних точок меж;

➣ дані про прив’язку поворотних точок меж до пунктів державної геодезичної мережі із зазначенням пунктів прив’язки;

цільове призначення (категорія земель, вид цільового призначення земельної ділянки в межах певної категорії земель);

➣ код (номер) масиву земель сільськогосподарського призначення, до складу якого входить земельна ділянка;

склад угідь;

➣ відомості про обмеження у використанні земельної ділянки;

➣ відомості про частину земельної ділянки, на яку поширюється дія сервітуту, договору суборенди;

нормативна грошова оцінка (далі – НГО), в т. ч. дата проведення НГО;

➣ інформація про власників, користувачів земельної ділянки відповідно до даних Держреєстру прав.

Витяг з Державного земельного кадастру про земельну ділянку (далі – Витяг з ДЗК про земельну ділянку) може надаватися як з відомостями про речові права на земельну ділянку (тобто з даними Держреєстру прав), що виникли після 1 січня 2013 р., так і без таких відомостей.

Але в будь-якому разі такий витяг надається з усіма відомостями, внесеними до Поземельної книги, а також відомостями про ділянки надр, надані у користування відповідно до спеціальних дозволів на користування надрами та посиланням на документи, на підставі яких відомості про обмеження у використанні земель внесені до ДЗК (за наявності) (п. 171 Порядку № 1051). Додатками до Витягу з ДЗК про земельну ділянку є кадастровий план земельної ділянки, координати поворотних точок меж земельної ділянки, експлікація земельних угідь.

За надання Витягу з ДЗК про земельну ділянку справляється адміністративний збір у розмірі 0,05 прожиткового мінімуму для працездатних осіб (далі – ПМПО) (ч. 2 ст. 41 Закону України від 07.07.2011 № 3613-VI «Про Державний земельний кадастр», далі – Закон № 3613) (докладніше – див. в табл. 1).

ВИТЯГ З ДЗК ПРО НГО

Відповідно до ст. 20 Закону України від 11.12.2003 р. № 1378-IV «Про оцінку земель» дані про НГО окремої земельної ділянки оформлюються як витяг з технічної документації з нормативної грошової оцінки земель (далі – Витяг з ДЗК про НГО).

Витяг з ДЗК про НГО містить лише інформацію про НГО, кадастровий номер земельної ділянки та дату формування витягу. Він видається безкоштовно.

ПОРЯДОК ОТРИМАННЯ ВИТЯГІВ З ДЗК

Отримати Витяг з ДЗК про земельну ділянку та Витяг з ДЗК про НГО можуть як власник земельної ділянки, так і користувач. Вони можуть це зробити:

➊ Онлайн (витяг надійде в електронний кабінет). Для цього потрібно:

➋ Особисто – для цього необхідно звернутись до місцевого центру надання адміністративних послуг (далі – ЦНАП), надати заяву (формується технічними засобами) та докази оплати послуги (за потреби), документ, що підтверджує повноваження представника (якщо запит надає представник) та його особу (наприклад, довіреність і паспорт). Забирати сформований витяг потрібно буде в ЦНАПі.

Далі в консультації ІНФОРМАЦІЯ ТА ВИТЯГ З ДЕРЖРЕЄСТРУ ПРАВ, ІНФОРМАЦІЯ З ДЕРЖРЕЄСТРУ ПРАВ, ВИТЯГ З ДЕРЖРЕЄСТРУ ПРАВ

Ірина Дмитерко, заступник головного редактора