Реклама

Реклама

Партнери

Партнери

ЗАТВЕРДЖЕНО ПОРЯДОК КОМПЕНСАЦІЇ ЗА ГУМАНІТАРНЕ РОЗМІНУВАННЯ СІЛЬГОСПЗЕМЕЛЬ

16.03.2024 р. набрав чинності Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення компенсації витрат за гуманітарне розмінування земель сільгосппризначення, затверджений постановою КМУ від 12.03.2024 р. № 284 (далі – Порядок № 284). Розглянемо його основні положення.

РОЗПОРЯДНИК БЮДЖЕТНИХ КОШТІВ

Педбачено, що головним розпорядником бюджетних коштів та відповідальним виконавцем бюджетної програми є Мінекономіки. Розпорядником бюджетних коштів нижчого рівня є бюджетна установа «Центр гуманітарного розмінування» (далі – Центр).

НАЗВА ПРОГРАМИ

Компенсація витрат за гуманітарне розмінування земель сільгосппризначення здійснюється в рамках програми «Компенсація витрат за гуманітарне розмінування земель сільгосппризначення». Усього на 2024 рік в бюджеті на цю програму закладено 3 млрд грн.

ВИМОГИ ДО ОТРИМУВАЧІВ КОМПЕНСАЦІЇ

Право на компенсацію витрат за гуманітарне розмінування земель сільгосппризначення (далі – компенсація) мають юридичні особи незалежно від організаційно-правової форми та фізичні особи – підприємці, які виробляють товарну сільгосппродукцію на земельних ділянках сільгосппризначення, що перебувають у їх власності та/або оренді (далі – сільгосптоваровиробники) і які отримали послугу з розмінування таких земель, а також сільгосптоваровиробники, які є сертифікованими операторами протимінної діяльності.

Нагадаємо, що особа набуває статусу оператора протимінної діяльності після отримання сертифіката відповідності процесів з протимінної діяльності (п. 10 ст. 1, ст. 28 Закону України від 06.12.2018 р. № 2642-VIII «Про протимінну діяльність в Україні»). Такий сертифікат є підставою для реєстрації оператора протимінної діяльності та допуску його до проведення робіт та (або) надання послуг у сфері протимінної діяльності згідно з ч. 4 ст. 291 цього Закону.

Компенсація надається одноразово за гуманітарне розмінування земельних ділянок сільгосппризначення, які розташовані поза межами територій, на яких ведуться бойові дії або тимчасово окупованих РФ. Нагадаємо, що Перелік територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, затверджений наказом Мінреінтеграції тимчасово окупованих територій України від 22.12.2022 р. № 309 (п. 4, 7 Порядку № 284).

Отже, цією програмою зможуть скористатися сільгосптоваровиробники, які мають підтверджені забруднені (заміновані) земельні ділянки на територіях територіальних громад у Київській, Чернігівській, Сумській, Харківській, Донецькій, Херсонській, Миколаївській, Луганській, Запорізькій та Дніпропетровській областях, після їх виключення з Переліку № 309.

Компенсація не надається сільгосптоваровиробнику (п. 6 Порядку № 284):

➤ стосовно якого порушено справу про банкрутство та/або якого визнано банкрутом, та/або який перебуває на стадії припинення та/або ліквідації;

➤ який має податковий борг на 1 число місяця, що передує місяцю, в якому надійшов запит від Центру;

➤ який віднесений до юридичних або фізичних осіб, до яких застосовуються спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи (санкції), відповідно до Закону України від 14.08.2014 р. № 1644-VII «Про санкції»;

➤ кінцевим бенефіціаром якого є громадянин РФ (держави, визнаної Україною державою-агресором або державою-окупантом) та/або особа, яка належить або належала до терористичних організацій, юридична особа, в якій особа, яка належить або належала до терористичної організації, є учасником (акціонером, членом) або кінцевим бенефіціаром.

Відповідність сільгосптоваровиробника зазначеним вище вимогам підтверджується ним при поданні заявки на отримання компенсації (далі – заявка), і саме сільгосптоваровиробник несе відповідальність за достовірність та повноту інформації, вказаної в заявці.

Зазначена в заявці інформація перевіряється Центром шляхом отримання інформації (в порядку електронної взаємодії) з:

➤ Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань;

➤ Державного реєстру речових прав на нерухоме майно;

➤ Державного земельного кадастру;

➤ особистого електронного кабінету сільгосптоваровиробника у Державному аграрному реєстрі (далі – ДАР);

➤ ДПС;

➤ інших офіційних державних ресурсів.

Далі в консультації: РОЗМІР КОМПЕНСАЦІЇ,

ПОРЯДОК ОТРИМАННЯ КОМПЕНСАЦІЇ,

НАСЛІДКИ ПОДАННЯ НЕДОСТОВІРНОЇ ІНФОРМАЦІЇ

Ірина Дмитерко, заступник головного редактора