18.05.2024 р. набрала чинності постанова КМУ від 16.05.2024 р. № 563, якою внесені зміни до Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, затвердженого постановою КМУ від 30.12.2022 р. № 1487.
Проаналізуємо основні зміни.
➊ Дію Порядку № 1487 поширено на особливості ведення військового обліку громадян України, які постійно або тимчасово перебувають за кордоном.
➋ Військовозобов’язані та резервісти (далі – військовозобов’язані особи) можуть надавати інформацію про зміну своїх облікових даних шляхом подання заяв та відповідних підтвердних документів через центри надання адміністративних послуг (далі – ЦНАП). Така можливість надана:
- до запровадження електронної інформаційної взаємодії між: Єдиним державним реєстром призовників, військовозобов’язаних та резервістів (далі – Реєстр «Оберіг») та інформаційно-комунікаційними системами, реєстрами, базами (банками) даних;
- за наявності у таких осіб дійсних військово-облікових документів.
На підставі таких даних районний (міський) територіальний центр комплектування та соціальної підтримки (далі – ТЦК та СП), орган СБУ, відповідні підрозділи розвідувальних органів вносять зміни до відповідних облікових документів та Реєстру «Оберіг».
Нагадаємо, що наразі Міноборони в рамках загальної цифровизації проводиться робота щодо інтеграції Реєстру «Оберіг» із іншими державними реєстрами України.
В разі отримання розпорядження ТЦК та СП щодо оповіщення військовозобов’язаних осіб про їх виклик керівник зобов’язаний видати наказ (розпорядження) та довести його до відома таких осіб під особистий підпис (п. 47).
Якщо особи виконують дистанційну чи надомну роботу чи перебувають на лікарняному, у відпустці або у відрядженні, то оповіщення здійснюється рекомендованим поштовим відправленням з оголошеною цінністю з описом вкладення.
Підтвердну інформацію або документи про здійснення оповіщення необхідно направляти разом з наказом (розпорядженням) до ТЦК та СП протягом 3 днів.
Ірина Дмитерко, заступник головного редактора